fbpx

Gabon’a Yükleme Yaparken Dikkat!

Gabon’a Yükleme Yaparken Dikkat!

Birçok şirket Batı Afrika ülkeleri arasında bulunan Gabon’a gemi ya da kara yolu üzerinden gönderilmek üzere ihracat yapmaktadır. İhracat yüklemelerini gerçekleştirip Gabon’a bu yükü göndermek isteyen firmalar çeşitli kurallara da uymak zorundadır. Buna göre yükleme sertifikası olarak BIETC belgesine sahip olması gereken firmalar bu belge olmadan gönderme işlemi yapamaz. BIETC belgesi olmadan gönderilen ihracat yüklemeleri üzerinden cezai işlemler uygulanabilir ve yükleri tekrar geri gönderilebilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve ihracat işlemini başarılı bir şekilde sonuçlandırmak isteyen firmalar, yüklerinin Gabon’a sorunsuz biçimde gitmesi için BIETC yükleme sertifikasına sahip olması gerekir. Bu noktada Türkiye’deki tek yetkili acente olan firmamız sizlere Gabon’a ihracat yükü göndermeniz için gereken BIETC yükleme sertifikasını sağlayacaktır.

Hangi Belgeye İhtiyacınız Vardır?

Gabon’a göndermeniz gereken ihracat yüklemelerini başarılı bir şekilde göndermek için gerekli belgeleri edinmeniz gerekmektedir. Buna göre Gabon BIETC Sertifikası ihtiyacınız olan belgedir. Yükleme sertifikası olarak bilinen BIETC Sertifikası Gabon hükümetinin getirmiş olduğu bir zorunluluktur. Bir anlamda Gabon için vize değeri taşıyan bu belge olmadan ihracat yüklemeleri sınırdan, gümrükten geçemez.

Böylelikle ticaret de askıda kalır. Ticaretinizin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi adına bu belgeyi firmamız tarafından elde edebilirsiniz. Bu konuda Türkiye’deki tek acente olan SCK firmamız sizlere ihtiyacınız olan yükleme sertifikalarını, kargo takip numaralarını çıkarır ve ihracat işlemlerinizin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini de sağlar.

SCK ile Gerekli Belgelere Sahip Olabilirsiniz

Gabon ülkesi için ihracat yüklemeleri noktasında gerekli kargo takip numarası, sertifika gibi belgeleri SCK Temsilcilik tarafından temin edebilirsiniz. Firmamız bu alanda Türkiye’nin tek yetkili firması olup istediğiniz hizmetleri de size sunmaktadır. Gabon ülkesine ihracat gönderme işlemlerinde gerekli olan BIETC sertifikasına da yine firmamız tarafından sahip olmanız mümkündür. Bu sertifikayı talep etmeniz zorunludur. Aksi durumda ihracat yüklemeleri gümrükten, sınırdan geçirilemeyebilir ve cezai işlemler de uygulanabilir. Bu anlamda Gabon ülkesine ihracat gönderim işlemleriniz için gerekli BIETC yükleme sertifikasını Türkiye’nin tek yetkili acentesi olan firmamızdan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

BIETC Düzenlemesi için Gerekli Evraklar

Gerek kara yolu üzerinden gerekse de gemiler yardımıyla deniz yolu üzerinden Gabon’a göndermek istediğiniz ihracat yüklemeleri için BIETC sertifikasına sahip olmalısınız. BIETC sertifikası için de çeşitli evraklar gereklidir. Buna göre;

  • Konşimento,

  • Mal faturası,

  • Gümrük beyannamesi,

  • Navlun faturası

gibi evraklar ile BIETC sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Gabon için ihracat yükleme yapmadan önce gerekli BIETC sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmayan firmaların ihracat yüklemeleri üzerinden cezai işlemler uygulanabilir ve yük geri gönderilebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına gerekli BIETC sertifikasının düzenlenmesi için gerekli evraklarınız ile birlikte firmamıza başvurunuzu yapabilirsiniz. Alanında uzman ve ilgili ekip arkadaşlarımız ihtiyacınıza uygun yükleme sertifikalarını tarafınıza ulaştıracaktır. Bu sayede ihracat yüklemelerinin karşı tarafa geçme noktasında her türlü engeli de ortadan kaldırırsınız.

Önceki Gabon bildirgemiz ve detaylarına ulaşmak için;

Gabon BIETC Sertifikası (BIC & BIETC)