Biz Kimiz?

SCK Temsilcilik, ECTN sertifikasını vermek üzere 2001 yılında kurulmuştur. Birçok Batı Afrika ülkesinin taşımacılık konseyinin Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olmaktan gurur duyuyoruz. 24’ten fazla Afrika ülkesine sevkiyat yapmak için yükleme belgeleri sağlıyoruz.

Geçen yıllar süresince birçok farklı Afrika taşımacılık konseyini temsil etmeye başladık ve sadece Türkiye değil, Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da yetkili acentelik hizmeti vermekteyiz. Ayrıca ülkelere ECTN platformu kuruluşu için teknolojik altyapı sağlamaktayız.

BSC, ECTN, FERI, BIETC gibi farklı isimlerle anılan yükleme belgesi alıcınızın yükü gümrükten sorunsuz bir şekilde alması için gereklidir.

SCK Temsilciliği, ihracatçıların ve forwarderların ECTN sürecini etkin bir uygulama ile gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için uzman rehberliği ve pratik çözümler sunar. Deneyimli ekibimiz ve çözüm odaklı yaklaşımımız, uluslararası ticarette başarılı olmak isteyenler için bizi güvenilir bir ortak yapmaktadır.

Tecrübemiz ve acente ağımız ile uzmanlarımız size yardımcı olmaya hazırdır. Sertifikanın verilmesi için gerekli belgeler ana sayfada ilgili ülkenin bayrağı altındadır.

2001

Yılından beri hizmetinizdeyiz

2500

‘den fazla sertifikayı her ay düzenliyoruz

30

kişilik uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Mehmet Kocabaşa Hakkında

1957 doğumlu Mehmet Kocabaşa evli ve iki erkek çocuk babasıdır. Tarsus Amerikan Koleji ve Çukurova Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1976 yılından bu yana denizcilik sektöründe aktif olarak çalışmaktadır. Gümrük, transit kargo, deniz yolu taşımacılığı ve gemi acenteliği konularında deneyimlidir. Mehmet Kocabasa aynı zamanda İstanbul Deniz Ticaret Odası lojistik komitesi başkanıdır.