Biz Kimiz?

SCK Temsilcilik 2001 senesinde İstanbul, Türkiye’de taşımacılık sektöründe 45 yılı aşkın tecrübesi olan Mehmet Kocabaşa tarafından, Angola CNCA’nın tek yetkili acentesi olarak kurulmuştur.

Geçen yıllar süresince birçok farklı Afrika taşımacılık konseyini temsil etmeye başladık ve sadece Türkiye değil, Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da yetkili acentelik hizmeti vermekteyiz. Ayrıca ülkelere ECTN platformu kuruluşu için teknolojik altyapı sağlamaktayız.

BSC, ECTN, FERI, BIETC gibi farklı isimlerle anılan yükleme belgesi alıcınızın yükü gümrükten sorunsuz bir şekilde alması için gereklidir.

Bugün SCK Temsilcilik olarak her ay binlerce ECTN düzenlemesi ve onayı yapıyoruz. Her gün büyüyen 30’u aşkın kişilik ekibimiz İngilizce, Türkçe, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Ekselansları Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi kutlamamıza şeref verdi.
2001

Yılından beri hizmetinizdeyiz


2500

'den fazla sertifikayı her ay düzenliyoruz


30

kişilik uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.


Mehmet Kocabaşa Hakkında

1957 doğumlu Mehmet Kocabaşa evli ve iki erkek çocuk babasıdır. Tarsus Amerikan Koleji ve Çukurova Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1976 yılından bu yana denizcilik sektöründe aktif olarak çalışmaktadır. Gümrük, transit kargo, deniz yolu taşımacılığı ve gemi acenteliği konularında deneyimlidir. Mehmet Kocabasa aynı zamanda İstanbul Deniz Ticaret Odası lojistik komitesi başkanıdır.