Cibuti ECTN Sertifikası

 

Cibuti ECTN, Cibuti’ye bir gönderiniz mi var? ECTN (BESC) sertifikasına mı ihtiyacınız var? SCK Temsilcilik yardıma hazır! Gerekli belgeleri bize PDF formatında gönderin gerisini biz hallederiz. Sorunsuz gümrükleme sağlayın ve cezalardan kaçının. İşlem genellikle birkaç gün sürer, ancak planlama için bir hafta ayırmak doğru olur. Üstelik gecikme veya ek ücret riskine girmeyin – Cibuti ECTN’nizi bugün SCK Temsilcilik’ten alın.

 

Cibuti, Afrika Boynuzu’nda yer alan bir ülkedir. Kuzeyde Eritre, batıda ve güneybatıda Etiyopya ve güneydoğuda Somali ile sınır komşusudur. Aden Körfezi doğuda yer alır ve Kızıldeniz ile Hint Okyanusu’na erişim sağlar. Ayrıca Başkent ve en büyük şehir Cibuti Şehri’dir. Cibuti‘nin resmi dilleri Arapça ve Fransızca‘dır. Yaklaşık 1 milyonluk nüfusuyla Cibuti, Afar ve Issa Somali toplulukları da dahil olmak üzere çeşitli etnik gruplara sahip, çeşitlilik içeren bir ülkedir.

 

Cibuti ECTN

Cibuti Limanları ve Serbest Bölge Otoritesi, Cibuti limanlarına giden veya bu limanlardan ayrılan gönderiler için ECTN prosedürünü uygulamaya karar vermiştir.

Bundan dolayı 15 Haziran 2023 tarihinden itibaren zorunlu olacak ve gönderici, alıcı veya forwarder tarafından yükleme limanından temin edilmelidir. Aynı zamanda ECTN numarası da konşimento üzerine yazılmalıdır.

Sertifika düzenlemesi yapılmadan varış sağlayan yüklemeler ilgili ülke limanında cezai bedele tabii tutulmaktadır. “SCK Temsilcilik”,  Cibuti’ye yapılan yüklemelerinizde sertifika düzenlemesi için hizmetinizdedir.

Sektördeki tecrübesi ve çözüm odaklı yaklaşımı ile “SCK Temsilcilik” Cibuti ECTN yükleme sertifikalarının düzenlemesinde de tarafınıza yardımcı olmaktadır.

Cibuti’ye ECTN sertifikası için hangi evraklar gereklidir?

Cibuti ECTN sertifika düzenlenmesi için aşağıdaki belgeler gereklidir.

  • Konşimento
  • Mal Faturası
  • Navlun Faturası

Belge PDF görüntülerini tarafımıza ait sck@scktr.com e-posta adresine göndermenizin ardından sertifika düzenleme işlemlerinize başlanacaktır.  Üstelik orijinallerinin tarafımıza gönderilmesi gerekmemektedir. Bu noktada tüm dokümanların onay öncesinde düzeltme yapılmayacak final halleri ile paylaşılması önemlidir. Çünkü onaylı sertifika üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.

Cibuti ECTN Sertifikaya onay almak ne kadar sürer?

Tüm zorunlu belgelerin sağlanması ve tutarlı olması halinde, sertifikanın taslak bir kopyası bir gün içinde verilecektir. Taslak ve ödemeyle ilgili onayınızı aldıktan sonra sertifika doğrulama için gönderilecektir. Doğrulama onayı genellikle bir gün içinde alınır. Ancak süreç yaklaşık bir hafta sürebilir.

Daha fazla bilgi ve belge örnekleri için lütfen sck@scktr.com adresinden ekibimizle iletişime geçin.

Farklı gönderiler için aynı ECTN numarasını kullanabilir miyim?

Hayır, ECTN benzersizdir ve tek bir gönderiyle sınırlıdır. Her kargonun doğrulanmış kendi ECTN numarasına ihtiyacı vardır.

Sorumluluk

ECTN/BESC sertifikasını alma sorumluluğu göndericiye aittir. Çünkü belgesiz gönderiler cezalandırılacağı ve zarardan gönderici sorumludur.

Comments are disabled.