Sierra Leone – ENS Numarası ve BSC

Sierra Leone’ye gönderileriniz için SCK Temsilciliği, gerekli ENS numarasını ve ACD beyanını almanıza yardımcı olmak için burada. Süreci kolay ve hızlı hale getiriyoruz! Tek yapmanız gereken gerekli belgeleri sağlamak ve başvuru süreciyle ilgileneceğiz ya da formu kendiniz doldurabilirsiniz. Ekibimiz, gönderilerinizin doğru bir şekilde belgelenmesini ve ithalat için onay sağlamaya kendini adamıştır. Sierra ECTN ihtiyaçlarınız için SCK Temsilcilik ile çalışarak gecikmelerden ve olası cezalardan kaçının.

Sierra Leone, Batı Afrika’da bulunan bir ülkedir. Kuzey ve doğuda Gine, güneydoğuda Liberya ve batıda Atlantik Okyanusu ile sınır paylaşıyor. Başkent ve en büyük şehir Freetown’dur. Resmi dil ingilizce’dir ve nüfusu 7,9 milyon civarındadır. Sierra Leone, yerli kabilelerin, Avrupalı sömürgecilerin ve Afrika diasporasının etkileriyle farklı bir kültüre sahiptir.

2015’ten bu yana, tüm gönderiler CTN veya BSC olarak da bilinen bir ENS numarası almayı ve ACD beyanı vermeyi gerektirir. Geminin varışından en geç beş gün önce, BSC sertifikasının doğrulanması gerekir. Sertifikasız veya yanlış bilgi içeren bir sertifika ile gelen gönderiler için iki kat daha fazla ve Sierra Leone ulusal liman yetkilileri tarafından belirlenen ek bir ücrete tabi olacaktır.

Sierra Leone CTN (ENS) sertifikası için hangi evraklar gereklidir?

Sierra Leone CTN (ENS) sertifika düzenlenmesi için aşağıdaki belgeler gereklidir.

  • Konşimento (Taslak görüntüsü  ile başvuru yapılabilir. Onay için orijinal görüntüsü gerekmektedir.)
  • Mal Faturası
  • Navlun Faturası ( Navlun bedeli mal faturasında belirtildi ise gerekli değildir.)

Belge PDF görüntülerini tarafımıza ait sck@scktr.com e-posta adresine göndermenizin ardından sertifika düzenleme işlemlerinize başlanacaktır.  Orijinallerinin tarafımıza gönderilmesi gerekmemektedir. Bu noktada tüm dokümanların onay öncesinde düzeltme yapılmayacak final halleri ile paylaşılması önemlidir. Onaylı sertifika üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.

Sierra Leone CTN (ENS) sertifika onayı ne kadar süre alır?

Yükleme belgelerinizi tarafımıza iletmenize istinaden aynı gün Sierra Leone CTN (ENS) sertifika taslağı düzenlenerek tarafınıza iletilmektedir. Taslak kontrolü ve ödemenin tarafınızca sağlanmasından sonra sertifika onaya sunulmaktadır. Sertifika onaylarının tamamı Freetown ’daki merkezde yapılmaktadır. Genellikle birkaç gün içinde onay gerçekleşse de gecikme yaşanmaması adına bir hafta gibi bir süre dikkate alınarak işlemlere başlanılmasında fayda vardır.

Bu sayfa bilgi amaçlı olup yükleme detaylarınıza göre değişiklik gösterebilir. Kontrolleriniz anlık olarak gerçekleşip ilgili konseyin en güncel kurallarına tabi tutulacaktır.

Sertifika düzenlemesi için herhangi bir ilave gereksinim var mıdır?

Sierra Leone CTN (ENS) düzenlemesin başlayabilmesi için yükleme taraflarının aşağıdaki detaylarını da tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Yükleyici (gönderici) detayları; telefon numarası ve e-posta adresi

Alıcı (consignee) detayları; telefon numarası, e-posta adresi ve vergi numarası (NIF – Número de identificación fiscal)

İhbar (notify) detayları; telefon numarası, e-posta adresi ve vergi numarası (NIF – Número de identificación fiscal)

Belirtilen gerekliliklerin sağlanamaması durumunda sertifika onayı gerçekleştirilememektedir.

BSC nedir?

ECTN olarak da bilinen BSC (Bordereau de Suivi de Cargaison), bir yükleme belgesinin diğer adıdır.

Doğrulanmış bir Sierra Leone yükleme belgesinde değişiklik yapabilir miyim?

Ne yazık ki, Freetown’a verilen Sierra Leone ENS sertifikası doğrulandıktan sonra hiçbir şekilde değiştirilemez.

Where is the Sierra Leone ENS ISPS REPORT NUMBER?

Its 12-digit number is always written at the top. Document names like ctn12312412.pdf are often possible, but they are invalid. Therefore, always take into account the 12-digit number that is printed on the real paper.

Sierra Leone ENS ISPS RAPOR NUMARASI nerede?

12 haneli numarası her zaman en üste yazılır. Ctn12312412.pdf gibi belge adları genellikle rastlanabilir, ancak bunlar geçersizdir. Bu nedenle her zaman gerçek sertifikaya yazılan 12 haneli sayıyı dikkate alın.

Farklı gönderiler için aynı BSC numarasını kullanabilir miyim?

Hayır, BSC benzersizdir ve tek bir gönderiyle sınırlıdır. Her kargonun doğrulanmış kendi BSC numarasına ihtiyacı vardır.

Comments are disabled.