fbpx

ANGOLA CNCA

Angola’ya yapılan yüklemelerin tamamı Angola CNCA evrakı almak zorundadır. Diğer elektronik kargo takip numaralarının aksine Angola’da uygulama hala kağıt evraklar üzerinden devam ediyor.

CNCA Talepleriniz için firmamızdan ücretsiz olarak teklif alabilirsiniz.

Angola CNCA için gerekli belgeler nelerdir?

CNCA sertifikasını almak için aşağıdaki belgelere ihtiyaç duyulmaktadır:

  • Konşimento
  • Mal faturası
  • Navlun faturası
  • Başvuru formu
  • D.U. – Documento Unico (Import License), 10/02/2015 tarihinden beri zorunlu

Tüm evrakların okunaklı bir şekilde e-posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde resmi dökümanların teslim edilemez.

CNCA sertifikasını almak ne kadar sürer?

CNCA onaylamalarının tamamı İstanbul’da yapıldığı için başvuru eksiksiz tamamlandıktan sonra birkaç gün içinde evrakı alabilirsiniz. Ancak sertifikanın alıcıya ulaştırılması için kargo süresi (yaklaşık bir hafta) öngörülmelidir.

Alacağınız Angola CNCA yani Kargo Takip Notu belgenizin örneği aşağıdadır. Bu belge örnek olarak geçmektedir ve kullanılamaz.

Angola CNCA Sertifikası Örneği

DU Belgesi Nedir? Angola DU Belgesi Örneği

Aşağıda verdiğimiz resme tıklayarak DU Belgesini inceleyebilirsiniz.

Angola DU Belgesi Örnektir

Angola DU Belgesi Örnektir

CNCA Belgesi Ne Zaman Alınmalıdır?

Genel olarak ihracatçıların merak ettiğini ve Angolaya yapacakları ihracatlarında kullanabileceği sertifika olan CNCA Belgesi yükünüz yola çıkmadan almanız gerekmektedir. Bunun sebebi Angola otoritesinin yükünüzü kabul ettiğinde CNCA Belgesini de istemesinden kaynaklıdır.

Islak imzalı CNCA belgesi olmadan yükünüzün otorite tarafında red olabileceği ve cezai işlemlere maruz kalabileceğini aktarmamızda fayda var. Çoğunlukla bu cezalandırma %50 günlük ek ücret ve demuraj olarak adlandırılıyor.

Angola Yükleme Sertifikası Kimden Alınır?

Angola Yükleme sertifikası yani Angola Kargo Takip Notu olarakta geçen bu belge Türkiye üzerinde SCK Temsilcilik ile temin edilebilir. SCK Temsilcilik ile uzman danışmanlar ve Angola otorite uzmanlarımız ile birlikte yükleme sertifikanızı almanız otoriteye bağlı olarak 1 ile 5 iş günü olarak değişecektir.

Eksiksik ileteceğiniz evraklar ile bu işlem süresini daha da kısaltmanız mümkün!

CNCA belgesi için gecikmelerde ne kadar sorun yaşanabileceğiniz sizin kadar bizlerde biliyoruz. Bu sebeple yüklemelerinizde ek mesai ücretleri ödemenizi ya da işlemlerinizi aksatmanızı asla istemeyiz. Bu sebeple yukarıda aktardığımız detaylı bilgileri dikkate almanızda fayda olacaktır.