ANGOLA CNCA / ARCCLA

Angola’ya yapılan yüklemelerin tamamı için eski adıyla Angola CNCA yeni adıyla ARCCLA evrakı almak gerekmektedir. Bu evrak diğer ülkelerdeki ECTN / BESC sertifikasının yerine geçmektedir.

ARCCLA CNCA talepleriniz için firmamızdan numara edinebilir ve en kısa sürede onaylı sertifikanızı alabilirsiniz.

Angola ARCCLA CNCA için gerekli belgeler nelerdir?

CNCA sertifikasını almak için aşağıdaki belgelere ihtiyaç duyulmaktadır:

  • Konşimento
  • Mal faturası
  • Navlun faturası (Mal faturasında navlun bedeli yazılı değilse)
  • Başvuru formu (Tarafımızca da doldurulabilir)
  • D.U. – Documento Unico (Import License), 10/02/2015 tarihinden beri zorunlu

Tüm evrakların okunaklı bir şekilde e-posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

ARCCLA sertifikasını almak ne kadar sürer?

ARCCLA onaylarının tamamı İstanbul’daki ofisimizde yapıldığı için başvuru eksiksiz tamamlandıktan sonra birkaç gün içinde evrakı alabilirsiniz.

Alacağınız Angola ARCCLA / CNCA yani Kargo Takip Notu belgenizin örneği aşağıdadır. Bu belge örnek olarak geçmektedir ve kullanılamaz.

Angola ARCCLA Sertifikası Örneği

 

Angola ARCCLA Certificate

Angola ARCCLA Certificate

 

DU Belgesi Nedir? Angola DU Belgesi Örneği

Aşağıda verdiğimiz resme tıklayarak DU Belgesini inceleyebilirsiniz. DU dökümanını ithalatçınız her yükleme için bakanlıktan kendisi alacaktır. Başvurunuzu yaparken ithalatçınızdan bu belgeyi talep ettiğinizden emin olun.

Angola DU Belgesi Örnektir

Angola DU Belgesi Örnektir

CNCA Belgesi Ne Zaman Alınmalıdır?

Genel olarak ihracatçıların merak ettiğini ve Angolaya yapacakları ihracatlarında kullanabileceği sertifika olan CNCA Belgesi yükünüz yola çıkmadan almanız gerekmektedir. Bunun sebebi Angola otoritesinin yükünüzü kabul ettiğinde CNCA Belgesini de istemesinden kaynaklıdır.

Islak imzalı CNCA belgesi olmadan yükünüzün otorite tarafında red olabileceği ve cezai işlemlere maruz kalabileceğini aktarmamızda fayda var. Çoğunlukla bu cezalandırma %50 günlük ek ücret ve demuraj olarak adlandırılıyor.

Angola Yükleme Sertifikası Kimden Alınır?

Angola Yükleme sertifikası yani Angola Kargo Takip Notu olarakta geçen bu belge için Türkiye çıkışlı yüklemelerde SCK Temsilcilik yetkili acentedir. SCK Temsilcilik ile uzman danışmanlar ve Angola otorite uzmanlarımız ile birlikte yükleme sertifikanızı almanız otoriteye bağlı olarak 1 ile 5 iş günü olarak değişecektir.

Eksiksiz ileteceğiniz evraklar ile bu işlem süresini 1 güne kadar indirebilirsiniz. CNCA belgesi için gecikmelerde ne kadar sorun yaşanabileceğiniz sizin kadar bizler de biliyoruz. Bu sebeple yüklemelerinizde ek mesai ücretleri ödemenizi ya da işlemlerinizi aksatmanızı asla istemeyiz. Bu sebeple yukarıda aktardığımız detaylı bilgileri dikkate almanızda fayda olacaktır.

Başvurunuz için sck@scktr.com adresiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.