Gambiya CTN Belgesi

Gambiya’ya bir gönderiniz mi var? Bir CTN (BSC) sertifikasına mı ihtiyacınız var? SCK Temsilcilik yardıma hazır! Gerekli belgeleri bize gönderin veya formu kendiniz doldurun, gerisini biz hallederiz. Sorunsuz gümrükleme sağlayın ve cezalardan kaçının. İşlem genellikle birkaç gün sürer, ancak planlama için bir hafta ayırmak doğru olur. Gecikme veya ek ücret riskine girmeyin – Gambiya CTN’nizi bugün SCK Temsilcilik’ten alın.

Bu ülkenin ECTN prosedürü geçici süreyle askıya alındı.

Resmi olarak Gambiya Cumhuriyeti olarak bilinen Gambiya, Afrika’nın batı kıyısında yer alan küçük bir ülkedir. Kuzey, doğu ve güneyde Senegal ile çevrilidir ve batı kıyı şeridini Atlantik Okyanusu oluşturur. Gambiya, anakara Afrika’daki en küçük ülkedir. Başkenti Banjul olan ve yaklaşık 2 milyonluk nüfusuyla ülkenin resmi dili İngilizce. Gambiya, zengin kültürel mirası ve çeşitli etnik grupları ile tanınır.

Gambiya CTN

Gambiya hükümeti, 15 Mayıs 2023‘ten itibaren Gambiya’ya yapılan tüm gönderilerin (transit dahil) bir CTN Sertifikası alması gerektiğine karar verdi. Yeni düzenleme, Gambiya’ya ihraç ve ithal edilen tüm kargolar için zorunludur.

CTN referans numarası, konşimento mal açıklama alanına ve sevkiyat referans alanına girilmelidir.

Sertifika düzenlemesi yapılmadan varış sağlayan yüklemeler ilgili ülke limanında cezai bedele tabii tutulmaktadır. “SCK Temsilcilik”,  Gambiya’ya yapılan yüklemelerinizde sertifika düzenlemesi için hizmetinizdedir.

Sektördeki tecrübesi ve çözüm odaklı yaklaşımı ile “SCK Temsilcilik” Gambiya CTN yükleme sertifikalarının düzenlemesinde de tarafınıza yardımcı olmaktadır.

Gambiya CTN sertifikası için hangi evraklar gereklidir?

Gambiya CTN sertifika düzenlenmesi için aşağıdaki belgeler gereklidir.

  • Konşimento (Taslak görüntüsü  ile başvuru yapılabilir. Onay için orijinal görüntüsü gerekmektedir.)
  • Mal Faturası
  • Navlun Faturası ( Navlun bedeli mal faturasında belirtildi ise gerekli değildir.)
  • Gümrük Beyannamesi

Belge PDF görüntülerini tarafımıza ait sck@scktr.com e-posta adresine göndermenizin ardından sertifika düzenleme işlemlerinize başlanacaktır.  Orijinallerinin tarafımıza gönderilmesi gerekmemektedir. Bu noktada tüm dokümanların onay öncesinde düzeltme yapılmayacak final halleri ile paylaşılması önemlidir. Onaylı sertifika üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.

Sertifikaya onay almak ne kadar sürer?

Tüm zorunlu belgelerin sağlanması ve tutarlı olması halinde, sertifikanın taslak bir kopyası bir gün içinde verilecektir. Taslak ve ödemeyle ilgili onayınızı aldıktan sonra sertifika doğrulama için gönderilecektir. Doğrulama onayı genellikle bir gün içinde alınır. Ancak süreç yaklaşık bir hafta sürebilir.

Daha fazla bilgi ve belge örnekleri için lütfen sck@scktr.com adresinden ekibimizle iletişime geçin.

Farklı gönderiler için aynı ECTN numarasını kullanabilir miyim?

Hayır, ECTN benzersizdir ve tek bir gönderiyle sınırlıdır. Her kargonun doğrulanmış kendi ECTN numarasına ihtiyacı vardır.

Sorumluluk

ECTN/BESC sertifikasını alma sorumluluğu göndericiye aittir. Belgesiz gönderiler cezalandırılacağı ve zarardan gönderici sorumludur.

Comments are disabled.